سفارش تبلیغ
صبا

بود نبود
 

پس از فلش و ویندوز، این بار نوبت به OS X رسیده است تا حفره‌ی امنیتی پیدا کند.

همین چند روز پیش بود که مایکروسافت در نتیجه‌ی پیدا شدن مشکلی امنیتی، مجبور به بروزرسانی تمامی نسخه‌های سیستم عامل‌اش شد. ظاهرا سیستم عامل مک هم از این مشکلات مصون نیست.
طبق گزارش‌های وب‌سایت Ars Technica، حفره‌ای امنیتی در آخرین نسخه‌ی سیستم عامل OS X پیدا شده است که به هکرها اجازه‌ی دسترسی به قسمت‌های اصلی سیستم عامل را می‌دهد.

ساختار بسته‌ی OSX آن‌ را از ویندوز امن‌تر کرده است
این باگ که توسط «استفان اسر»، یک مهندس سیستم‌های امنیتی کشف و گزارش شده است، ریشه در یکی از قابلیت‌های جدید OS X 10.10 دارد. اپل در این نسخه از سیستم عامل OS X، نحوه‌ی ذخیره‌ی گزارش خطاهای سیستم عامل (Error Logs) را تغییر داده است. هکرها می‌توانند با دستکاری برخی از این فایل‌های گزارش، دسترسی کاملی به تمام بخش‌های سیستم عامل پیدا کنند.
کاربران نسخه‌های OS X 10.10.4 Yosemite و 10.10.5 در حال حاضر این باگ نرم‌افزاری را در کامپیوترشان دارند. با این حال، کسانی که از نسخه‌ی بتای 10.11 استفاده می‌کنند، می‌توانند خیال‌شان از وجود این حفره‌ی نرم‌افزاری راحت باشد.
«اسر» در وبلاگ‌اش، کدی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد چگونه هکرها می‌توانند با دور زدن رمز عبور سیستم عامل OS X، کنترل آن را بر عهده بگیرند.
مسئولان اپل گفته‌اند که از این موضوع خبر دارند. در نتیجه احتمال دیدن بروزرسانی جدید در هفته‌های آینده برای سیستم عامل OS X کم نیست.


نوشته شده در تاریخ یادداشت ثابت - پنج شنبه 94/5/2 توسط amirghochi
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک